Fasıl Ekibi

Fasıl Ekibi İstanbul

Bağımsız bir organizasyon firması olarak fasıl ekibi konusunda  söz konusu müzik olduğundan aileden olan fakat farklı tarzlarda müzik tarzlarımız olan fasıl ekibi ile alakalı tanıtım yazımızı paylaşmak ve fasıl ekibi organizasyonlarında başarılı olan firmaları tanıtacağız .

Fasıl Ekibi Nedir

(Fasıl bölüm, kısım devre demektir)  bazı şarkıların makamsal olarak sıralanarak çalınması (icra edilmesi) seslendiren müzik grubu topluluğu demektir….

Fasıl Ekibi Kaç Kişi Olur?

Kimi zaman 3 bazen 5 yada 10 olmaktadır  fakat kişi sayısı fasıl ekibi için yapılan müziğin icrası anlamında ne kadar çok olursa o kadar daha iyi olmaktadır, çünkü fasıl ekibi Türk enstrümanları kullanırlar.

Türk Enstrümanları Nelerdir

Orta çağda kullanılan ama artık günümüzde kullanılmayan enstrümanları çok fazla o yüzden fasıl ekibinin günümüzde çok kullandığı enstrümanlar şöyledir.

  1. Ney
  2. Rebab
  3. Ud
  4. Kanun
  5. Tambur
  6. Darbuka
  7. Def

yukarıda…. yazılan enstrümanların içerisinde bulunmayan keman , klarnet gibi enstrümanlar fasıl ekibine eşlik etmektedir fakat fasıl ekibi içerisinde uyum sağlayan bazı batı enstrümanları gibi eşlik etme yeteneğine sahip olmakta olup Türk müziği enstrümanları olmadığından Türk müziği enstrümanlar listesine eklemedik.

Fasıl Ekibi Nerede Dinlenir?

Fasıl ekibi canlı müzik yapan bazı restoranlarda, Ramazan ayı etkinliklerinde, doğum günü özel davetlerde ve düğün, nişan, sünnet düğünü organizasyonlarında dinleyebilirsiniz.

Fasıl Ekibi Nereden Bulabilirim?

Bu konuda sizlere tüm İstanbul ve çevre ilerde fasıl ekibi kiralama hizmeti veriyoruz kiralama fasıl ekibi kiralama için lütfen bizimle iletişime geçin…

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*